Ochranářské vánoce Radechov 15. -17. 12. 2017

Sešli jsme se v adventním čase v pátek 15.12. v 19 hodin v romantickém loveckém zámečku Radechov nedaleko Dolní Krupé. Bylo nás celkem 13 a sjeli jsme se sem z různých směrů. Náš předseda, Vašek Köhler nám pomohl s přípravou dřeva, se kterým jsme potom zatopili ve všech kamnech. Po večeři jsme si sedli v dolní ložnici a povídali jsme si o adventu a smyslu vánoc. Okolo 22 hodiny jsme šli spát.

Sobota nás překvapila bílou nadílkou sněhu. Rychle jsme zatopili, nasnídali jsme se a začali jsme připravovat dobroty na večerní slavnostní tabuli – obalovali jsme kančí řízky a míchali bramborový salát. V poledne ještě dorazili z Prahy naši další členové – Míla s malým Vašíkem. Po obědě jsme společně vyrazili do lesa, kde jsme připravili nadílku zeleninových dobrot zvířatům. Když jsme se vrátili, již se stmívalo. A tak jsme společně začali v hodovní síni připravovat slavnostní výzdobu a děvčata mezitím v kuchyni smažila řízky. Okolo sedmé hodiny večerní bylo vše připraveno a tak jsme mohli zasednout hodovním sále ke společné slavnostní lovecké hostině. Po jídle přišel čas rozdávání dárků, které roznášel ten nejmladší z nás – malý Vašík. Pak jsme si společně zazpívali koledy a něco jsme si pověděli o našich plánech na příští rok. A pak už byl čas jít spát.

V neděli nás opětovně probudil další příděl sněhu. Trochu jsme zaspali a tak jsme si museli pospíšit s úklidem. Po úklidu zbylo trochu času na sněhové radovánky venku a také na ochutnávku laskomin z cukrové řepy. V poledne pak přijel odvoz a tak jsme se rozešli všichni do svých domovů.

Fotogalerie