Babí léto v Ralsku 15. – 17. 9. 2017

Sešli jsme se v pátek odpoledne v Chrastné u Köhlerů. Bylo nás celkem 11 – Milan, Tomáš, Radek, Saša, Radek, Aleš, Martin, Klára, Kája, Véna a Dave. Počasí bylo nevalné, bylo zataženo a chvílemi poprchávalo. Přesto jsme vyrazili směr bývalý vojenský prostor. Prošli jsme kolem Děvínské louku a Skalního divadla až k pomníku gen. Sochora, kde jsme si krátce odpočinuli. Vénovi se šlo o něco hůře, protože rozcházel kanady po tatínkovi. Poté jsme se vydali dále a za setmění jsme došli na tábořiště pod Ostrovem. Ubytovali jsme se v dřevěných přístřešcích a v táborové kuchyni jsme si každý uvařili večeři a trochu se usušili. Poté jsme seděli u kamen a povídali si o přírodě.

Sobota nás probudila chladným mlhavým ránem. Uvařili jsme si snídani a poté jsme vyrazili do Židlovské obory, kterou jsme obešli. Hlídka v táboře se pak setkala s místními osadníky, kteří sem přijeli na houby. Po návratu jsme hráli přírodovědné hry a pak jsme se navečeřeli. Opětovně začalo pršet a tak jsme celý večer seděli u kamen a vyprávěli jsme si o všem možném. V noci přestalo pršet.

V neděli jsme se probudili do slunečného rána, sbalili jsme si, uklidili a vyrazili přes Ostrov a Černou Novinu do Čertova Žlebu. Cestou jsme nasbírali spoustu hub. Z Čertova žlebu jsme pak po krátkém odpočinku vystoupali do Těšnova a odtud jsme došli na Pinku, do cíle naší cesty. Tam pro nás přijeli auty Vašek a Radka a odvezli  nás zpět do Osečné.